м. Вінниця, м. Хмільник та Вінницька область
м. Вінниця, м. Хмільник та Вінницька область

Відверто про склопакети на пластикові вікна

Історія створення склопакетів

Стеклопакеты

Склопакети для ПВХ вікон, настільки затребувані сьогодні, були винайдені більше 140 років тому. У 1865 році в Німеччині було видано перший патент, що підтверджує право виготовляти склопакети. Перші склопакети були штучної, повністю ручною роботою: копіткої і віднімає багато часу. Такий склопакет мав дерев’яну, досить громіздку раму. Поточно склопакети почали випускатися значно пізніше: в 1934 році, теж в Німеччині. Склопакети для поїздів стали користуватися популярністю у виробників вагонів і успішно витіснили звичайні віконні рами, поширені до того, як з’явився склопакет. Індустрія, що випускає склопакети, розвивалася дуже динамічно: за пару років в Європі і Сполучених Штатах було широко розгорнуто виробництво віконних конструкцій нового типу. Дерев’яні склопакети перестали бути єдиним варіантом: в США з’явилися склопакети свинцева «розпірна рамка + скла» (такий склопакет був спаяний по контуру). Перший пластиковий склопакет, виготовлений промисловим способом, з’явився у продажу в 1963 році в Сполучених Штатах. Він був результатом довгих і не завжди вдалих експериментів інженерів різних країн, які намагалися об’єднати в єдину конструкцію скло і пластикову раму.

З’явилися склопакети, пластикова рама яких була укріплена сталевими трубками або арматурою. Інженерних знань того часу було недостатньо для того, щоб зробити пластикові склопакети без сталевого армування. Через п’ять-сім років, інженери розробили пластикові склопакети, які не потребували арматурі і трубках. І хоча укріплені сталлю склопакети продовжували випускатися (армування стало якіснішим і акуратним), але паралельно налагодилося виробництво пластикових склопакетів, які були з’єднані між собою у єдину конструкцію за допомогою складних різьбових з’єднань і спеціальної фурнітури. Далі – виробництво склопакетів стало бурхливо розвиватися в різних країнах. Склопакети стали невід’ємною частиною будівель самого різного призначення: житлового, промислового та адміністративного. Також склопакет став широко застосовуватися для скління транспорту: вагонів, кают та інших транспортних приміщень.

Незважаючи на те, що сучасні склопакети відповідають найвищим стандартам якості і надійності, наука продовжує шукати все нові способи їх удосконалення.

Основні типи склопакетів

Однокамерні склопакети

Мають класичну товщину 24 мм і наведений коефіцієнт опору теплопередачі 0,34 м2 оС / Вт. Крім того, рівень зовнішнього шуму при однокамерним склопакетом знижується на 34 Дб. 

Двокамерні склопакети

Знижують рівень шуму на 40 Дб і ставляться в квартирах, котеджах, офісних центрах. Двокамерний склопакет являє собою конструкцію з трьох стекол і двох повітряних зазорів. Двокамерний склопакет зазвичай характеризується формулою 4-10-4-10-4. У цій формулі вказані товщина стекол і ширина повітряного проміжку між ними. Професіонали рекомендують двокамерний склопакет, так як він має підвищену шумо-, звуко- і теплоізоляцією.

Енергозберігаючі склопакети

В даний час користуються все більшим попитом. У них застосовуються енергозберігаючі скла, які називають ще низькоемісійним або селективними через здатність затримувати певну частоту електромагнітного випромінювання. Такі пакети найчастіше встановлюють в приватних будинках і котеджах. Енергозберігаючі склопакети знижують надходження тепла і світла в приміщення в літню пору, взимку ж світловий потік через такі склопакети максимальний. В рамках реалізації програм по економії різних видів енергії енергозберігаючі пакети найбільш актуальні. Установка склопакетів з енергозберігаючого скла дозволить економити на різних видах палива.

Конструкція склопакета


Склопакет являє собою багатошарову інженерну конструкцію. Складові елементи якої розташовані в наступній послідовності: скло – повітряна камера – скло.

Схема і опис

конструкція склопакета

❶ Зовнішній герметик 

❷ Дистанційна рамка 

❸ Вологопоглинач

❹ Внутрішній герметик

❺ Скло

Таких зв’язок може бути кілька – це дозволяє поліпшити технічні характеристики вікна, такі так теплоізоляція, звукоізоляція, герметичність. Скло скріплюються металевою або пластиковою дистанційною рамкою і по периметру заливаються спеціальним герметичним складом. Між стеклами знаходиться повітря. Наша компанія використовує склопакети загальнобудівельного призначення з різними теплофізичними, шумоізоляційні, захисними і естетичними характеристиками, а також склопакети складної конфігурації – круглі, арочні, овальні, трикутні, трапецієподібні.

Енергозберігаючі склопакети


Звичайне скло саме по собі поганий теплоізолятор, особливо в плані випромінювання. Скло легко перевипромінює на вулицю тепло з вашої квартири, а влітку сонце розжарює кімнату немов духовку.

Енергозберігаюче скло – це скло з напиленням іонів срібла, це покриття дуже тонке і зовсім не знижує прозорість. Принцип роботи даного типу скла полягає в наступному. У складі склопакета таке скло ставиться на більш “теплою” стороні, тобто в приміщенні. При цьому механізм передачі тепла такий: тепло, поширюючись в масі скла і досягаючи покриття, не може випромінюючи, оскільки випромінювальна здатність покриття із з’єднань металів низька, і вимушено “повернутися” і перєїзлучить назад в приміщення.

Робота енергозберігаючого пакету

При цьому механізм передачі тепла такий: тепло, поширюючись в масі скла і досягаючи покриття, не може випромінюватись, оскільки випромінювальна здатність покриття із з’єднань металів низька, і вимушено “повернутися” назад в приміщення. Формально це виглядає як відображення. З іншого боку теплове випромінювання, що йде ззовні, буде відбиватися від такого покриття, підкоряючись будь-яким фізичним законам відображення. Ступінь зменшення тепловипромінювання можна оцінити, порівнявши чисте скло (випромінювальна здатність е = 0,84) і скло з покриттям. Чим нижче показник – тим краще, зверніть увагу, і-скло перевершує звичайне по теплозберігаючих властивостях в 21 разів.

Це дуже просто, взимку тепло не губиться через скління, а влітку в кімнаті набагато прохолодніше, навіть якщо пластикове вікно виходить на “сонячну сторону”.


Типи і характеристики склопакетів для пластикових вікон

Порівняльна таблиця показників

ТипсклопакетаФормуласклопакетатовщинасклопакетанаведенеопіртеплопередачікоефіцієнтпропусканнясвітлакоефіцієнтзвукоізоляції
однокамерний4-16-424 мм0,32 (м2-С) / Вт0,8032-35 Дб
однокамернийз i-склом4-16-4i24 мм0,59 (м2-С) / Вт0,7332-35 Дб
двокамерний4-10-4-10-432 мм0,47 (м2-С) / Вт0,7237-39 Дб
двокамерний4-12-4-16-440 мм0,52 (м2-С) / Вт0,7237-39 Дб
двокамернийз i-склом4-10-4-10-4i32 мм0,64 (м2-С) / Вт0,6637-39 Дб
двокамернийз i-склом4-12-4-16-4i40 мм0,72 (м2-С) / Вт0,6637-39 Дб

Замовляйте онлайн

Замовити будь-який з наведених склопакетів ви можете просто зараз у нас на сайті

Related Posts

Leave a Reply